Jak działa assistance ADAC?

Październik 5, 2023

Nagła awaria i unieruchomienie pojazdu mogą przydarzyć się każdemu, niezależnie od tego, czy porusza się samochodem „prosto z salonu” czy też autem, które ma już za sobą wiele przejechanych kilometrów. Usterka w drodze jest niezwykle stresująca i uciążliwa, ponieważ nawet dysponując odpowiednimi umiejętnościami, ciężko poradzić sobie bez dostępu do podstawowych narzędzi. Rozwiązaniem problemów tego rodzaju jest skorzystanie z opcji wezwania autolawety assistance ADAC. Przekonajmy się, czym jest i sprawdźmy, jak działa taka usługa.

Czym wyróżnia się Assistance ADAC?

Assistance ADAC to rodzaj ubezpieczenia wykupywanego w celu zapewnienia sobie pomocy na drodze w razie, gdyby auto odmówiło posłuszeństwa lub w ucierpiało w wyniku stłuczki czy kolizji. Usługa ta jest oferowana przez niemiecki automobilklub (ADAC – Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) i realizowana przez mobilnych mechaników poruszających się autolawetami tzw. ADAC-Straßenwacht, czyli patrole drogowe. W zamian za opłacanie abonamentu w razie potrzeby po zgłoszeniu telefonicznym w krótkim czasie na miejsce przyjedzie więc ekipa, która zdiagnozuje przyczynę problemu, a jeżeli okaże się to możliwe – od ręki usunie usterkę. W sytuacji, gdy naprawa będzie wymagała specjalistycznego sprzętu lub części zamiennych, pojazd zostanie wciągnięty na platformę i przewieziony do warsztatu. Największymi zaletami Assistance ADAC są stosunkowo niskie koszty, wysoka jakość usług oraz krótki czas reakcji.

Co warto wiedzieć o pojazdach używanych przez ADAC-Straßenwacht?

ADAC-Straßenwacht korzysta z odpowiednio przystosowanych autolawet. Pojazdy te są wyposażone nie tylko w platformę i wciągarkę do przewozu uszkodzonych aut, ale również dysponują wieloma niezbędnymi urządzeniami diagnostycznymi, potrzebnymi narzędziami oraz sprzętem przydatnym przy usuwaniu najczęściej występujących usterek. Dobre wyposażenie oraz wysokie kompetencje mechaników sprawiają, że w zdecydowanej większości przypadków interwencja kończy się usprawnieniem auta i pozwala na kontynuowanie podróży.

Wróć