Blog

Poznaj zalety autolawet Mercedes Sprinter

Sierpień 28, 2022

Autolawety są niezastąpionym sposobem transportowania pojazdów, które nie mogą lub nie powinny poruszać się po drodze samodzielnie. Sprawdzają się m.in. przy przewozie aut luksusowych i zabytkowych czy samochodów przeznaczonych do startów w wyścigach. Ich funkcjonalność oraz komfort użytkowania, a w dużej części także wizerunek firmy, która je eksploatuje, zależy nie tylko od rodzaju zamontowanej platformy i jej oprzyrządowania, ale także rodzaju pojazdu, na bazie jakiego powstały. Renomowani producenci oferujący autotransportery na sprzedaż wykorzystują podwozia do zabudowy dostarczane przez najlepsze światowe koncerny. Jedną z marek, która ma legendarną pozycję zarówno w segmencie luksusowych aut osobowych klasy wyższej, jak i w przypadku samochodów ciężarowych i dostawczych jest Mercedes-Benz. Przyjrzyjmy się bliżej modelowi Sprinter i jego zaletom.

Więcej

Czym charakteryzuje się laweta plandekowa?

Sierpień 3, 2022

Przewóz pojazdów, które nie powinny przemieszczać się po drogach samodzielnie, wiąże się nie tylko z koniecznością użycia samochodu wyposażonego w odpowiednią platformę, na którą da się wprowadzić transportowane auto, ale również z potrzebą zabezpieczenia go przed możliwymi uszkodzeniami. Rozwiązaniem, które zdaje egzamin w takich sytuacjach, będzie laweta plandekowa. Przekonajmy się, czym charakteryzują się takie konstrukcje i zobaczmy, w jakich okolicznościach warto jej użyć.

Więcej

Jaki model autolawety sprawdzi się na długich trasach?

Lipiec 12, 2022

Przewożenie pojazdów z miejsca na miejsce jest znakomitym rozwiązaniem w przypadku wszystkich maszyn, które nie mogą przemieszczać się na własnych kołach lub z różnych względów jest to niewskazane. Stosując odpowiedni autotransporter, można łatwo dostarczać na tor lub trasę rajdu samochody, które nie są dopuszczone do ruchu. Jest to także metoda na transport pojazdów o dużej wartości, które podczas jazdy mogłyby ulec uszkodzeniu np. nisko zawieszonych aut sportowych czy samochodów historycznych i zabytkowych. Przy wyborze właściwej autolawety, dobrze będzie jednak brać pod uwagę długość pokonywanej trasy. Przekonajmy się, z jakich rozwiązań warto korzystać na dłuższych trasach.

Więcej

Jak przewozić drogie samochody?

Czerwiec 15, 2022

Samochody mają różną wartość. Popularne modele są stosunkowo tanie i łatwo dostępne, jednak marki prestiżowe osiągają ceny porównywalne z tymi, jakich żądają sprzedający sporych rozmiarów domy. Równie cenne są pojazdy zabytkowe i historyczne, a także wszelkiego rodzaju starannie odrestaurowane old- i youngtimery. Wartościowe są też auta wyścigowe, które dzięki kosztownym modyfikacjom oraz niezbędnemu nakładowi pracy konstruktorów i mechaników stają się prawdziwymi unikatami. Tam, gdzie trzeba przewieźć samochody tego rodzaju, na ogół korzysta się ze specjalnej autolawety do transportu drogich aut. Przekonajmy się, dlaczego tak jest i sprawdźmy, co oferuje takie rozwiązanie.

Więcej

Czym różni się laweta od autolawety?

Maj 24, 2022

Przewóz pojazdu, który nie może poruszać się „o własnych siłach” po drodze publicznej lub takiego, którego samodzielna jazda nie jest wskazana np. z uwagi na wysoką wartość czy ryzyko uszkodzenia, wiąże się z koniecznością skorzystania z odpowiedniego urządzenia transportowego. Rozwiązaniem, które okazuje się w takich przypadkach niezastąpione, jest właściwie dobrany autotransporter nazywany także autolawetą lub lawetą, określany niekiedy również jako platforma. Choć zdarza się, że „autolaweta” i „laweta” są w języku potocznym stosowane zamiennie, to warto pamiętać, że znacznie się one od siebie różnią.

Więcej

Na co zwracać uwagę przy zakupie używanej lawety?

Marzec 29, 2022

Zakup używanej lawety to dla wielu firm najlepsze rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Brak konieczności inwestowania dużych środków jest argumentem nie do przebicia. Z drugiej strony zakup używanego pojazdu zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Wynika ono z nieznajomości jego stanu technicznego.

Więcej