Blog

Jak zbudowana jest laweta kontenerowa?

Listopad 9, 2023

Profesjonalny transport pojazdów wymaga korzystania z odpowiedniego sprzętu pozwalającego na zapewnienie potrzebnego poziomu bezpieczeństwa nie tylko podczas załadunku i rozładunku, ale również w trakcie przewozu. Rozwiązaniem, które najlepiej sprawdzi się tam, gdzie wiezione auto wymaga dodatkowej ochrony, będzie laweta kontenerowa. Przekonajmy się, co wyróżnia tego rodzaju konstrukcje i sprawdźmy, kiedy warto z nich korzystać.

Więcej

Jak działa assistance ADAC?

Październik 5, 2023

Nagła awaria i unieruchomienie pojazdu mogą przydarzyć się każdemu, niezależnie od tego, czy porusza się samochodem „prosto z salonu” czy też autem, które ma już za sobą wiele przejechanych kilometrów. Usterka w drodze jest niezwykle stresująca i uciążliwa, ponieważ nawet dysponując odpowiednimi umiejętnościami, ciężko poradzić sobie bez dostępu do podstawowych narzędzi. Rozwiązaniem problemów tego rodzaju jest skorzystanie z opcji wezwania autolawety assistance ADAC. Przekonajmy się, czym jest i sprawdźmy, jak działa taka usługa.

Więcej

Jak bezpiecznie przewozić auta zabytkowe?

Wrzesień 8, 2023

Przewożenie pojazdów, które nie mogą lub nie powinny przemieszczać się „na własnych kołach”, wymaga skorzystania z odpowiedniej lawety, która będzie dostosowana do charakterystyki wiezionego auta. W grę może tu wchodzić np. dopasowanie do mocno obniżonego zawieszenia w przypadku wozów sportowych czy ochrona przed uszkodzeniami karoserii bądź ciekawstwem gapiów, jeżeli wieziony ma być samochód ekskluzywny. Specjalne traktowanie okaże się konieczne również wówczas, gdy transportowane będą pojazdy zabytkowe, które mają nie tylko wysoką wartość materialną, ale też niejednokrotnie są unikatowe w skali światowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas użycie zabudowanej autolawety aluminiowej albo lawety plandekowej.

Więcej

Jak działa laweta do transportu niskich aut?

Sierpień 14, 2023

Samochody sportowe mają fantastyczne osiągi i znakomicie trzymają się drogi. Swoje właściwości zawdzięczają różnym rozwiązaniom technicznym, lecz jednym z istotniejszych jest sztywne i mocno obniżone zawieszenie. Ogranicza ono ilość powietrza wpadającego pod podwozie, a tym samym zmniejsza opory oraz poprawia siłę, z jaką wóz jest dociskany do jezdni. Ma to jednak również swoje wady, ponieważ uniemożliwia pokonywanie większych nierówności i wjeżdżanie na pochyłości. Będzie też kłopotliwe, kiedy niezbędne okaże się przewiezienie samochodu na platformie. Rozwiązaniem bywa skorzystanie ze specjalnej autolawety do transportu niskich aut. Przekonajmy się, co sprawia największe problemy oraz sprawdźmy, jak są one przystosowane do swoich zadań.

Więcej

Jak można konfigurować wyposażenie lawet?

Lipiec 3, 2023

Korzystanie z lawety do przewozu pojazdów to najlepsza metoda przewozu samochodów, które nie mogą lub nie powinny poruszać się po drodze na własnych kołach. Wozy tego rodzaju oferowane przez renomowanego producenta autolawet firmę Kegger mogą być doskonale dopasowane do potrzeb użytkownika zarówno przez wybór samochodu, na którym będzie umieszczona odpowiednia zabudowa, jak i przez określenie, w jakie elementy dodatkowe zostanie wyposażona. Przekonajmy się, jakie jest podstawowe wyposażenie niezbędne w takich pojazdach oraz czym różnią się dostępne wersje autolawet.

Więcej

Dlaczego warto zainwestować w autotransporter znanego producenta?

Czerwiec 24, 2023

Przewóz pojazdów może być realizowany na różne sposoby, jednak najbardziej efektywne okazuje się skorzystanie z autolawety. Zabudowy, jakie może zaoferować sprawdzony producent autotransporterów, będą miały znaczną przewagę nad konstrukcjami wykonywanymi półamatorsko. Przekonajmy się, dlaczego warto zdecydować się na wybór wyrobu z najwyższej półki, zamiast szukać rozwiązań, które, choć tańsze, z reguły nie spełnią oczekiwań, a przy tym mogą być przyczyną różnego rodzaju kłopotów.

Więcej