Blog

Dlaczego lepiej wynająć lawetę niż holować samemu?

Lipiec 20, 2021

Większość ludzi w różnych aspektach życia stara się radzić sobie samodzielnie. Wykonując drobną naprawę w domu, można zaoszczędzić na usługach fachowca. Podobnie jest w przypadku awarii samochodu na trasie. Wiele osób w pierwszej kolejności rozważa wykonanie telefonu do przyjaciela z prośbą o pomoc w holowaniu. Uważamy, że nie w każdym przypadku jest to dobre rozwiązanie.

Więcej

Jakie zalety mają zamknięte autotransportery?

Czerwiec 24, 2021

Autotransportery z zabudową to stały element wyposażenia wielu firm zajmujących się profesjonalnym przewozem wartościowych pojazdów. W przygotowanym artykule przybliżymy nieco bardziej specyfikę autolawet z zabudową. Omówimy ich rodzaje oraz najważniejsze parametry. Przeanalizujemy wyposażenie autotransporterów oraz wymienimy największe zalety transportu pojazdów tego typu lawetą.

Więcej

Czym są bazy pod autolawety?

Maj 5, 2021

Baza pod autolawetę to model auta, który będzie stanowił podstawę pod platformę do transportu pojazdów. Wybór odpowiedniego samochodu ma kluczowe znaczenie dla ładowności lawety oraz kosztów eksploatacji. To w prosty sposób przekłada się na koszty działalności firmy i wypracowany zysk. W pierwszej kolejności wyjaśnimy Wam, jakimi cechami powinien charakteryzować się samochód, który będzie stanowił bazę pod autolawetę.

Więcej

Kiedy opłaca się kupić lawetę nową, a kiedy używaną? 

Kwiecień 1, 2021

Lawety samochodowe to specjalistyczne pojazdy przeznaczone do profesjonalnego holowania aut i innych rodzajów pojazdów. Są wykorzystywane przez pomoc drogową, a także do realizowania transportów nowych i zabytkowych pojazdów. Autolawety to pojazdy o dużej mocy i specyficznej budowie umożliwiającej łatwy załadunek i rozładunek przewożonych samochodów.

Więcej

Czym się kierować przy zakupie najazdu do autolawety?

Marzec 2, 2021

Autolawety to pojazdy do zadań specjalnych. Dzięki nim możemy transportować nowe samochody przeznaczone na sprzedaż, a także zabytkowe auta. W razie nieprzewidzianej awarii lub uczestniczenia w kolizji drogowej to właśnie autolaweta odholuje uszkodzony pojazd do najbliższego zakładu mechaniki samochodowej, gdzie będzie można zdiagnozować problem i naprawić usterki.

Więcej

Dlaczego warto wybrać najazdy aluminiowe?

Luty 12, 2021

Lawety to specjalistyczne pojazdy służące do transportu uszkodzonych samochodów lub zupełnie nowych albo używanych aut przeznaczonych na sprzedaż. Wykorzystuje się je także do przewożenia szczególnie cennych samochodów zabytkowych. Autolawety muszą być więc bardzo wytrzymałymi pojazdami o dużej mocy, aby móc sprawnie wywiązywać się z powierzonych im zadań.

Więcej