Blog

Kiedy opłaca się kupić lawetę nową, a kiedy używaną? 

Kwiecień 1, 2021

Lawety samochodowe to specjalistyczne pojazdy przeznaczone do profesjonalnego holowania aut i innych rodzajów pojazdów. Są wykorzystywane przez pomoc drogową, a także do realizowania transportów nowych i zabytkowych pojazdów. Autolawety to pojazdy o dużej mocy i specyficznej budowie umożliwiającej łatwy załadunek i rozładunek przewożonych samochodów.

Więcej

Czym się kierować przy zakupie najazdu do autolawety?

Marzec 2, 2021

Autolawety to pojazdy do zadań specjalnych. Dzięki nim możemy transportować nowe samochody przeznaczone na sprzedaż, a także zabytkowe auta. W razie nieprzewidzianej awarii lub uczestniczenia w kolizji drogowej to właśnie autolaweta odholuje uszkodzony pojazd do najbliższego zakładu mechaniki samochodowej, gdzie będzie można zdiagnozować problem i naprawić usterki.

Więcej

Dlaczego warto wybrać najazdy aluminiowe?

Luty 12, 2021

Lawety to specjalistyczne pojazdy służące do transportu uszkodzonych samochodów lub zupełnie nowych albo używanych aut przeznaczonych na sprzedaż. Wykorzystuje się je także do przewożenia szczególnie cennych samochodów zabytkowych. Autolawety muszą być więc bardzo wytrzymałymi pojazdami o dużej mocy, aby móc sprawnie wywiązywać się z powierzonych im zadań.

Więcej

Jak wyposażone są lawety?

Luty 12, 2021

Laweta to jeden z podstawowych elementów wyposażenia pomocy drogowej. Kiedy samochód ulegnie niespodziewanej awarii, gdy dojdzie do kolizji drogowej, albo gdy nieoczekiwana usterka uniemożliwia nam dalszą podróż, wzywamy pomoc!

Więcej

Czym charakteryzują się autolawety z obudową zamkniętą?

Luty 12, 2021

Autolawety kojarzą się nam przede wszystkim z transportem niesprawnych samochodów. To dzięki nim można odholować uszkodzony np. w wyniku wypadku komunikacyjnego pojazd. Budowa tradycyjnej autolawety uwzględnia kabinę kierowcy, w której znajduje się także miejsce dla pasażera np. właściciela transportowanego pojazdu oraz niezabudowaną platformę transportową. Coraz częściej spotkamy także autolawety z zamkniętą obudową. Wyjaśniamy, czym się one charakteryzują.

Więcej

Jakie są rodzaje najazdów do lawet?

Grudzień 22, 2020

Lawety i autolawety wyposażane są w rampy najazdowe, które służą w celu bezpiecznego umieszczenia na nich transportowanych pojazdów. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów najazdów, które znajdują zastosowanie zarówno w przypadku lawet, jak i autolawet. Różnią się one pod względem obsługi, materiału, z którego zostały wykonane oraz funkcjonalności. Wyjaśniamy, jakie są rodzaje najazdów do lawet.

Więcej