Blog

Dlaczego warto wybrać najazdy aluminiowe?

Luty 12, 2021

Lawety to specjalistyczne pojazdy służące do transportu uszkodzonych samochodów lub zupełnie nowych albo używanych aut przeznaczonych na sprzedaż. Wykorzystuje się je także do przewożenia szczególnie cennych samochodów zabytkowych. Autolawety muszą być więc bardzo wytrzymałymi pojazdami o dużej mocy, aby móc sprawnie wywiązywać się z powierzonych im zadań.

Więcej

Jak wyposażone są lawety?

Luty 12, 2021

Laweta to jeden z podstawowych elementów wyposażenia pomocy drogowej. Kiedy samochód ulegnie niespodziewanej awarii, gdy dojdzie do kolizji drogowej, albo gdy nieoczekiwana usterka uniemożliwia nam dalszą podróż, wzywamy pomoc!

Więcej

Czym charakteryzują się autolawety z obudową zamkniętą?

Luty 12, 2021

Autolawety kojarzą się nam przede wszystkim z transportem niesprawnych samochodów. To dzięki nim można odholować uszkodzony np. w wyniku wypadku komunikacyjnego pojazd. Budowa tradycyjnej autolawety uwzględnia kabinę kierowcy, w której znajduje się także miejsce dla pasażera np. właściciela transportowanego pojazdu oraz niezabudowaną platformę transportową. Coraz częściej spotkamy także autolawety z zamkniętą obudową. Wyjaśniamy, czym się one charakteryzują.

Więcej

Jakie są rodzaje najazdów do lawet?

Grudzień 22, 2020

Lawety i autolawety wyposażane są w rampy najazdowe, które służą w celu bezpiecznego umieszczenia na nich transportowanych pojazdów. Wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów najazdów, które znajdują zastosowanie zarówno w przypadku lawet, jak i autolawet. Różnią się one pod względem obsługi, materiału, z którego zostały wykonane oraz funkcjonalności. Wyjaśniamy, jakie są rodzaje najazdów do lawet.

Więcej

Poznaj podstawowe rodzaje autolawet

Grudzień 21, 2020

Nazwy „autolaweta” i „laweta” często bywają stosowane zamiennie, co jest błędem. Pojazdy te znacznie się od siebie różnią i cechują się nieco inną funkcjonalnością. Zarówno lawety, jak i autolawety służą w celu przewozu różnych pojazdów np. samochodów osobowych oraz maszyn budowlanych. Wyjaśniamy, czym różni się laweta od autolawety i jakie są ich rodzaje.

Więcej

Witamy na blogu!

Listopad 26, 2020

Został on stworzony żeby przybliżyć naszą działalność.

Więcej