Blog

Jakie są wymogi prawne dla rejestracji i homologacji lawety?

Styczeń 25, 2023

Przewóz pojazdów wymaga skorzystania ze środków transportu, które gwarantują wymaganą DMC, bezpieczne unieruchomienie ładunku, a także sprawny wyładunek i załadunek. W przypadku częstej konieczności przewożenia samochodów lub motocykli najlepszym wyborem okaże się zakup autolawety, która będzie wygodniejsza i bardziej ekonomiczna niż klasyczna przyczepa. Nie można jednak zapominać, że poza zwróceniem uwagi na szczegóły specyfikacji technicznej, trzeba także sprawdzić, czy producent autotransporterów zadbał o ich homologację. Dowiedzmy się, czym jest ten dokument i zobaczmy, jak wygląda w przypadku autolawet.

Więcej

Jakie pojazdy można przewozić lawetami?

Styczeń 3, 2023

Przewóz pojazdów, które z różnych powodów nie mogą lub nie powinny przemieszczać się po drogach samodzielnie, wymaga wykorzystania odpowiedniego środka transportu. Rozwiązaniem, które oferuje połączenie komfortu, bezpieczeństwa wiezionych maszyn oraz maksymalnego skrócenia czasu potrzebnego na przeprowadzenie całej operacji jest skorzystanie z właściwie dobranej autolawety. Sprzęt pozwalający na łatwy załadunek i rozładunek, a także właściwe unieruchomienie samochodów dostarcza producent autotransporterów – firma Kegger. Przekonajmy się, jakie zadania wykonuje się, używając autolawet i sprawdźmy, jakie są ich rodzaje.

Więcej

Jakie przepisy obowiązują podczas międzynarodowego holowania lawetą?

Grudzień 23, 2022

Przewóz pojazdów, które z powodu swego stanu technicznego nie mogą poruszać się po drogach samodzielnie albo takich, które z różnych innych względów – np. z uwagi na ryzyko uszkodzenia – nie powinny być wykorzystywane w ruchu ulicznym, najlepiej organizować, używając do tego celu odpowiedniego autotransportera. Zasady, na jakich będzie się to odbywało na terenie państw należących do Unii Europejskiej, są różne w zależności od tego, czy przewóz jest wykonywany na własne potrzeby, czy będzie realizowany w ramach działalności gospodarczej. Przekonajmy się, jak wygląda to w praktyce.

Więcej

Jak działają lawety z HDS?

Grudzień 22, 2022

Przewożenie pojazdów, które z różnych przyczyn nie mogą przemieszczać się samodzielnie, wymaga skorzystania z odpowiedniego sprzętu pozwalającego na ich bezpieczne unieruchomienie i dostarczenie do miejsca przeznaczenia. Dla właścicieli samochodów zabytkowych, aut, które uległy uszkodzeniu, są naprawiane albo ich stan techniczny nie umożliwia zgodnej z przepisami jazdy, a także w przypadku wozów sportowych lub mających wysoką wartość kolekcjonerską najlepszym rozwiązaniem będzie użycie odpowiedniego autotransportera. Wśród maszyn przystosowanych do transportu pojazdów spotyka się nie tylko takie, które są wyposażone w platformę oraz klasyczną wciągarkę, ale też dysponujące HDS-em. Przekonajmy się, kiedy mogą się one okazać użyteczne.

Więcej

Co warto wiedzieć przed zakupem autolawety Iveco?

Wrzesień 30, 2022

Przewóz pojazdów wymaga skorzystania z samochodu z odpowiednią platformą ładunkową. Producenci lawet oferują modele zbudowane w oparciu o popularne i sprawdzone podwozia aut dostawczych i ciężarowych. Przekonajmy się, czego może się spodziewać nabywca autolawety wykorzystującej modele firmy Iveco.

Więcej

Poznaj zalety autolawet Mercedes Sprinter

Sierpień 28, 2022

Autolawety są niezastąpionym sposobem transportowania pojazdów, które nie mogą lub nie powinny poruszać się po drodze samodzielnie. Sprawdzają się m.in. przy przewozie aut luksusowych i zabytkowych czy samochodów przeznaczonych do startów w wyścigach. Ich funkcjonalność oraz komfort użytkowania, a w dużej części także wizerunek firmy, która je eksploatuje, zależy nie tylko od rodzaju zamontowanej platformy i jej oprzyrządowania, ale także rodzaju pojazdu, na bazie jakiego powstały. Renomowani producenci oferujący autotransportery na sprzedaż wykorzystują podwozia do zabudowy dostarczane przez najlepsze światowe koncerny. Jedną z marek, która ma legendarną pozycję zarówno w segmencie luksusowych aut osobowych klasy wyższej, jak i w przypadku samochodów ciężarowych i dostawczych jest Mercedes-Benz. Przyjrzyjmy się bliżej modelowi Sprinter i jego zaletom.

Więcej