Blog

Ile kosztuje wynajem lawety?

Wrzesień 7, 2021

Wynajem lawety to usługa, której możecie potrzebować w wielu różnych sytuacjach. Większość ubezpieczycieli oferuje klientom w ramach polisy OC bezpłatne holowanie uszkodzonego auta. Najczęściej usługa jest realizowana w promieniu 100 kilometrów od miejsca zamieszkania. Poza tym obszarem będziecie musieli zapłacić za transport pojazdu.

Więcej

Na jakiej zasadzie wynajmiesz autolawetę?

Sierpień 17, 2021

Możliwość wynajmu autolawety to przydatne rozwiązanie zawsze wtedy, gdy z różnych przyczyn nie jesteś w stanie skorzystać z pojazdu. Dotyczy to zarówno sytuacji, gdy doszło awarii lub wypadku, jak i konieczności przetransportowania auta bądź motocykla z różnych powodów unieruchomionego. Na jakich zasadach można wynająć autolawetę?

Więcej

Dlaczego lepiej wynająć lawetę niż holować samemu?

Lipiec 20, 2021

Większość ludzi w różnych aspektach życia stara się radzić sobie samodzielnie. Wykonując drobną naprawę w domu, można zaoszczędzić na usługach fachowca. Podobnie jest w przypadku awarii samochodu na trasie. Wiele osób w pierwszej kolejności rozważa wykonanie telefonu do przyjaciela z prośbą o pomoc w holowaniu. Uważamy, że nie w każdym przypadku jest to dobre rozwiązanie.

Więcej

Jakie zalety mają zamknięte autotransportery?

Czerwiec 24, 2021

Autotransportery z zabudową to stały element wyposażenia wielu firm zajmujących się profesjonalnym przewozem wartościowych pojazdów. W przygotowanym artykule przybliżymy nieco bardziej specyfikę autolawet z zabudową. Omówimy ich rodzaje oraz najważniejsze parametry. Przeanalizujemy wyposażenie autotransporterów oraz wymienimy największe zalety transportu pojazdów tego typu lawetą.

Więcej

Czym są bazy pod autolawety?

Maj 5, 2021

Baza pod autolawetę to model auta, który będzie stanowił podstawę pod platformę do transportu pojazdów. Wybór odpowiedniego samochodu ma kluczowe znaczenie dla ładowności lawety oraz kosztów eksploatacji. To w prosty sposób przekłada się na koszty działalności firmy i wypracowany zysk. W pierwszej kolejności wyjaśnimy Wam, jakimi cechami powinien charakteryzować się samochód, który będzie stanowił bazę pod autolawetę.

Więcej

Kiedy opłaca się kupić lawetę nową, a kiedy używaną? 

Kwiecień 1, 2021

Lawety samochodowe to specjalistyczne pojazdy przeznaczone do profesjonalnego holowania aut i innych rodzajów pojazdów. Są wykorzystywane przez pomoc drogową, a także do realizowania transportów nowych i zabytkowych pojazdów. Autolawety to pojazdy o dużej mocy i specyficznej budowie umożliwiającej łatwy załadunek i rozładunek przewożonych samochodów.

Więcej