Laweta – transporter: pojazdy do przewożenia drogich aut

Transporter – laweta

Transporter typu laweta to najpopularniejszy typ pojazdu do przewożenia samochodów. Służy zarówno do transportowania aut przeznaczonych do sprzedaży, jak i udzielania niezbędnej pomocy kierowcom aut, które uległy stłuczce albo poważniejszemu wypadkowi. Oferujemy transportery o zróżnicowanej wielkości oraz tonażu. Budujemy pojazdy na bazie szerokiej gamy popularnych marek samochodów dostawczych i półciężarowych. Nasze auta doskonale nadają się do przewożenia samochodów średniej klasy, ale sprawdzają się też w obrocie pojazdami ekskluzywnymi. Jeśli więc poszukują Państwo uniwersalnego transportera a typie lawety, serdecznie zachęcamy do kontaktu!

 

Autolaweta do transportu drogich aut

Autolaweta do transportu drogich aut to rozwiązanie dla tych z Państwa, którzy zajmują się transportem i handlem samochodami rzadkimi i ekskluzywnymi. Bezpieczeństwo przewożonych ładunków, a przede wszystkim osób związanych z transportem oraz innych uczestników ruchu, jest naszym priorytetem przy projektowaniu wszystkich oferowanych rozwiązań. Trzeba jednak dodać, że w wypadku autolawet do transportu aut drogich, kwestie dodatkowego, skutecznego zabezpieczenia, są szczególnie istotne. Warto bowiem pamiętać, że za wszystkie ewentualne zniszczenia, nawet te najdrobniejsze, jak zarysowania karoserii, odpowiada kierowca wiozący ładunek. Jego obowiązkiem jest sprawdzić, czy samochody wyjeżdżające od producenta są w nienagannym stanie, a od momentu ich załadowania, aż po sprowadzenie z platformy, cały ciężar odpowiedzialności spoczywa na kierującym lawetą. W wypadku aut wartych setki tysięcy, a nawet miliony złotych, najdrobniejsza nawet zadra może się okazać wielkim, trudnym do uniesienia kłopotem. Dlatego tak ważne jest umiejętne, specjalistyczne zabezpieczenie całego ładunku, w czym pomocne są wypracowane przez nas rozwiązania. Wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnej autolawety do transportu drogich aut, serdecznie polecamy nasze usługi.

 

Autolaweta assistance ADAC

Innym typem produkowanych przez nas aut jest autolaweta typu assistance ADAC. To nie tylko niezawodne pojazdy służące do transportu zepsutych aut, ale też mobilne warsztaty. Autolawety assistance ADAC wyposażone są w komplet narzędzi diagnostycznych, pomiarowych i naprawczych. Co istotne, na swym pokładzie mają też zaawansowany technicznie, uniwersalny komputer, służący pogłębionym badaniom. Jak zatem widać, Autolawety assistance ADAC to rodzaj doskonale zaopatrzonego ambulansu technicznego, którego załoga gotowa jest udzielić nawet złożonej pomocy.

 

Autolaweta do transportu niskich aut - „sport car”

W naszej ofercie znajdą Państwo także rozwiązania umożliwiające przewożenie samochodów typu „sport car”. Autolaweta do transportu niskich aut pozwala bezpiecznie ładować i rozładowywać samochody o niskim zawieszeniu. Dodatkowy system zabezpieczeń i mocowania sprawia, że praca w oparciu o dostarczane przez nas rozwiązania jest wolna od dodatkowego ryzyka, przez co przebiega szybciej i sprawniej. Autolaweta do transportu niskich aut doskonale sprawdza się w obrocie samochodami sportowymi, ale też przy przewożeniu pojazdów nietypowych oraz niektórych modeli aut zabytkowych.